watch video
moje wideo
min

203 km rzeki :)

Po drodze kąpiel w Dunajcu i Sanie. Nocleg na 203 km rzeki.

13 lipca 2012

Tym razem namiot ugościła łacha.

Świetne spotkania w Opatowie z mieszkańcami i chłopakami z Tarnowa. Przypłynęli Dunajcem na kajaku z butelek PET.

Wisła rozlała się cudownie. Pełen zachwyt!

Jutro w piątek ok. 18.00 będę w Tarnobrzegu przy promie, a pojutrze w sobotę o godz. 10.00 w porcie w Sandomierzu.

Zapraszam na spotkania z łachy Wislanej!

 

relacja z Opatowca

W dniu 12 lipca 2012 roku ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski z Wrocławia w ramach akcji „ Recykling – odzyskaj tworzywa sztuczne ” dopłynął kajakiem do miejscowości Opatowiec woj. Świętokrzyskie. Opatowiec leży na 162 km. biegu Wisły przy ujściu Dunajca do Wisły.
Podróżnika serdecznie powitali mieszkańcy Gminy Opatowiec. Pani Maria Grela – Walocha jedna z najstarszych mieszkanek Opatowca przedstawiła historię miejscowości Opatowiec jak też jego mieszkańców. W imieniu Wójta Gminy Opatowiec Sławomira Kowalczyka, ekologa powitali pracownicy Urzędu Gminy.
Na pamiątkę spotkania gościowi wręczono książkę „OPATOWIEC – TYSIĄC LAT DZIEJÓW ” Pan Dominik Dobrowolski opowiedział mieszkańcom jaki jest cel jego rejsu i na co chce zwrócić szczególną uwagę w związku z ogólnopolskim problemem zaśmiecania środowiska odpadami różnego typu, a w szczególności pochodzące z tworzyw sztucznych. Pan Jan Charzewski moment spotkania uwieńczył na zdjęciach.

Piotr Krzak

 

relacja ze spotkania z wyprawą z pracownikami Azotów Tarnów

Dziś miało miejsce spotkanie dwóch wypraw wspierających idee racjonalnego wykorzystywania tworzyw i nie zaśmiecania środowiska odpadami z tworzyw sztucznych. Zorganizowana z inicjatywy Andrzeja Skolmowskiego wyprawa pracowników Azotów Tarnów Dunajcem do ujścia Wisły spotkała się z Dominikiem Dobrowolskim – ekologiem i podróżnikiem płynącym samotnie kajakiem rzeką Wisłą z Oświęcimia do Gdańska. Pracownicy Azotów Tarnów żeby zwrócić uwagę na idee rejsu przygotowali na tę okazję specjalny ekologiczny kajak wykonany z surowców recyklingowych (butelek PET, osłonek PA i rur PCV). Rejs nie obył się bez drobnych przygód i zmiennej pogody ale uczestnicy będą zapewne go długo i miło wspominać Planowane spotkanie wypraw miało mieć miejsce 12.07.2012 godzina 10.00 przy promie łączącym Ujście Jezuickie z Opatowcem ale ostatecznie do spotkania doszło po godzinie 11.00. Po przywitaniu i przekazaniu symbolicznych upominków związanych z ekologią i ochroną środowiska członkowie wypraw rozmawiali na tematy związane z ideą rejsu oraz wymieniali się anegdotami z trasy.

Grzegorz Świderski

min
 
min
logo miniaturaminiatura
http://www.mos.gov.pl ?dzial=3&kat=13&art=56 ?dzial=3&kat=13&art=55 ?dzial=3&kat=13&art=38 ?dzial=3&kat=13&art=58 ?dzial=3&kat=13&art=62 ?dzial=3&kat=13&art=65 ?dzial=3&kat=13&art=39 http://www.jawisla.pl/ ?dzial=3&kat=13&art=50 http://www.klubpodroznikow.com http://www.klubpodroznikow.com/
http://uwaga.tvn.pl/ http://www.national-geographic.pl/traveler/ ?dzial=3&kat=14&art=59 http://archiwum.komunalny.home.pl/archiwum/index.php?mod=spis&id=2 http://www.zielonydziennik.pl/ http://www.ngo.pl/ ?dzial=3&kat=14&art=63 ?dzial=3&kat=14&art=57 ?dzial=3&kat=14&art=64 http://www.zielona-liga.pl/ http://zielonalekcja.pl ?dzial=3&kat=14&art=42 ?dzial=3&kat=14&art=43 ?dzial=3&kat=14&art=47 ?dzial=3&kat=14&art=53 ?dzial=3&kat=14&art=51 ?dzial=3&kat=14&art=54 http://aktywni.pl/
min min min